Më mbaj mend (për 1 muaj)


Naim Abazi - Dudije
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dudije".
3. Video është e këngës "Dudije", por nuk këndohet nga Naim Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Naim Abazi - Dudije Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

28/03/2016

2016-03-28T09:58:52+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dudije" kënduar nga Naim Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sinan Vllasaliu & Besnikët. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Une e kam kojshi
t'bukuren Dudi
n'bashqen e Dudijes dudat
kan fillu me u pjek
ah qe kam merzi
kur nje djal i ri
i shikon dudat e s'guxon me i prek
nuk po muj me nejt
nuk po muj me flejt e pse jooooo
po te tregoj drejt nuk jam i shenjt e pse joooo
Nuk i dua ditet qe me zbardhin
Naten une e kaloj gardhin.

2x.
Oj Dudije,Oj Dudije duda moj
jam nje hije
mos me le me gishta ne goje
Duda t'ambla pa i provu
ne rini me ke pervlu.

Une e kam kojshi
t'bukuren Dudi
n'bashqen e Dudijes dudat
kan fillu me u pjek
ah qe kam merzi
kur nje djal i ri
i shikon dudat e s'guxon me i prek
nuk po muj me nejt
nuk po muj me flejt e pse jooooo
po te tregoj drejt nuk jam i shenjt e pse joooo
Nuk i dua ditet qe me zbardhin
Naten une e kaloj gardhin.

2x.
Oj Dudije,Oj Dudije duda moj
jam nje hije
mos me le me gishta ne goje
Duda t'ambla pa i provu
ne rini me ke pervlu.Më Shumë Këngë Nga Naim Abazi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë