Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Krasniqi (Rapsod)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
 • Emri i Vërtetë:
 • Naim Krasniqi
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Mosha:
 • 53 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Naim Krasniqi (Rapsod) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Naim Krasniqi (harmonikë), u lind me 5 korrik 1968 në Prishtinë, filloi të meret me muzikë nga viti 1984 si harmonikist në SH.K.A "Kosova" në Prishtinë, në SH.K.A "Bajram Curri", "Minatori", "Ramiz Sadiku" Prishtinë. Tani si udhëheqës i seksionit të muzikës popullore në SH.K.A."Qamili i Vogel" në Prishtinë. Ndër aktivitet e shumta të Naimit si hamonikist mund të veçojmë pjesmarrjen e tij në Festivalin e këngës poullore qytetare Vera 2004 në Tiran...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentKenge Arshikie 2 (2019)

☆☆☆☆

Kenge Arshikie 1 (2019)

☆☆☆☆

Lulezoi Fusha, Lulezoi Mali

☆☆☆☆☆

Dasma Ne Gollak Me Krismat E Lirise

★★★★★

Cka Po M'rrin Karshi Karshi

☆☆☆☆☆

Te Puthsha Qarkun Moj Drenice

☆☆☆☆☆


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Naim Krasniqi

Komente 0