Më mbaj mend (për 1 muaj)


Naim Krasniqi - Kersiti Pushka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kersiti Pushka".
3. Video është e këngës "Kersiti Pushka", por nuk këndohet nga Naim Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Naim Krasniqi - Kersiti Pushka Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/01/2017

2017-01-20T10:54:25+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kersiti Pushka" kënduar nga Naim Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 13 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
13

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bajrush Doda. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kersiti pushka, kersiti pushka
Ushtojke mali, amanaman, dilni kush o vra

Bajram beg curri, bajram beg curri
Koka dek si burri amonaman, pshtetun mas guri.

Bajram begu plak, bajram begu plak,
Mjekrra poj pik gjak amanam sonte per vatan.

Bajram begu i ri, bajram begu i ri
Lufton nbor e nshi amanaman sonte per liri

Bajram begu n’kali, bajram begu n’kali
Ne syret ma i pari amanaman mahzun ish kon dal

Bajram begu n’bore, bajram begu n’bore
Me manxerr ne dor amanaman luftoj per Kosov

Bajram curri n’shi, bajram begu n’shi,
Uje po rrin pa pi amanam sonte per shqipni

O sharife hanen, o sharife hanen
Djali pe lyp baben amanam bab nuk ka n’dynja

Bajram beg gjakova, bajram beg gjakova,
Fort mu dhimt kosova amanamon qe sun e bashkova, fort mu dhimt kosova qe sun e qlirova.Më Shumë Këngë Nga Naim Krasniqi (Rapsod):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë