Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Krasniqi - Zogu Ma I Mire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  13

Zogun ma t'mir prej krejtve
dada e ka rrit me samuna,
shum shum dalloj prej krejtve
rokopendlat i shkuni se muna!

Zogun ma t'mir e ka...
Made in Romania!

Hej more burra
a keni pa a keni ni
çka ka bo vaki,
oh çka ka bo vaki?

Fol Sef' fol
çka ke pa, çka ke ni,
çka ka bo vaki,
oh çka ka bo vaki?

Zog ma i mir prej krejtve ish kon
ah kuku bre djal, sheqer o viran!

Zog ma i mir prej krejtve o kon
oh ku e ke gjet e ku e ke lon?

Kur ja nisi aj zog me knue
pendlat n'tok cullaki shplue...

Sef' zogu t'paska ligshtue
fol bre Sef sa t'ka kushtue?

Oh kur t'ja nin ti zogut zonin
dil n'obor e myte tonin!

O shume paren ja paske tun
e lshojka glacen sa i'samun!...

(rren koft)

Zogun ma t'mir e ka...
Made in Romania!

Zogun ma t'mir pi krejtve
un e kam rrit me samuna,
shum shum dalloj prej krejtve
rokopendlat i shkuni se muna!

Oj zogo oj fisnike
a e ki qat syn per mue?

Veç per ty o veç per ty
dada e ka o t'bukrin sy!

Kun' ma t'mir spo du me gjet
kupi plasi zemra e shkret!

Zogu ma i mir prej krejtve jam
lypma shoqen nuk ma gjan...

Kur te pash o zog tuj knue
pendlat n'tok cullaki shplue...

Shuj Sefo, shuj viran
nin kojshia e çka s'na thojn!

O veq po du çat zonin tonin
me ta ni oj loqko mi...

O me u que du me knue
tutna Sef pe shet dhe shpin'!

(rren koft)

Zogun ma t'mir e ka...
Made in Romania!


Ky tekst u dërgua nga  bzzzzNaim Krasniqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/01/2014


Naim Krasniqi - Zogu Ma I Mire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zogu Ma I Mire".
3. Video është e këngës "Zogu Ma I Mire", por nuk këndohet nga Naim Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naim Krasniqi:


Komente 0