A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Naim Shingjergji

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Naim Shingjergji është një këngëtar i njohur. “Për ty, oj shoqëni …”. Vargje këto të një kënge, që para 20 vitesh meritonte vlerësimet dhe duartrokitjet frenetike të sa e sa admiruesve elbasanas, që vështirë të harrojnë kënaqësinë përjetuese që na dhuroi ai grup i vogël muzikantësh, në mes të cilit dallohej me fizarmonikën e tij, Mjeshtri Naim Shingjergji. Duke folur për bilbilin e këngës elbasanase, publicist i njohur dhe studiuesi Eduart Hoxholli tha se, “Pasionant, energjik, me temperam...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Breaker G

Mc Mitrovicali

Rapsodi

Gilan G

Erkan Kumanova

Fenix

Gzim Roci

Lumi (Lumni Ukaj)

Arber Krasniqi

Rapp Dogg


Tags: Naim Shingjergji

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019