TEKSTESHQIP

Naser Berisha
Prap Do Te Kthehem
Lyrics

Tregom oj perendi a i thuhet jete kesaj
qe sa here i kam thene vehtes
shum ma mir mos te isha gjall
kujtoj diten kur une shkova
ty te lash me lot ne sy
e di se zoti s´dot ma fal
prandaj t´lutem t´me falesh ti
kujtoj diten kur une shkova
ty te lash me lot ne sy
e di se zoti s´dot ma fal
prandaj t´lutem t´me falesh ti

Dhe sod kendoj me zere te larte
le te degjojn te gjithe
se prap do te kthehem n´qytetin tim
dhe me ty dot jem serish
se prap do te kthehem n´qytetin tim
dhe me ty dot jem serish

Sonte enderrova se kishe vdekur ti
nga gjumi e leshova nje zere dhe thash:
t´lutem mos me lere n´vetmi
mes meje dhe teje na ndajn mijra kilometra
mua dhe ty te mjeret ne jet na mbajn veq shpresat
mes meje dhe teje na ndajn mijra kilometra
mua dhe ty te mjeret ne jet na mbajn veq shpresat

Dhe sod kendoj me zere te larte
le te degjojn te gjithe
se prap do te kthehem n´qytetin tim
dhe me ty dot jem serish

Dhe sod kendoj me zere te larte
le te degjojn te gjithe
se prap do te kthehem n´qytetin tim
dhe me ty dot jem serish
se prap do te kthehem n´qytetin tim
dhe me ty dot jem serish