TEKSTESHQIP

Naser Berisha
Gjurmet
Lyrics

Gjurmet tua ne mua mbeten
e une sillem si i marre
gjdo gje tani ka humbur kuptimin
pa arsye palamtumire dhe pa fjal dhe pa fjal

Me kot mundohem qe te gjej
Te tregoj se cka kame enderruar
Nuk kame kujt qe ti rrefehem
Asnjeri ska per te me kuptuar

I vetmuar isha i till mbeta
Netet e gjata me mundojne
Ererat fryejn e une luhatem
Uraganet pa ndal me sulmojne o me sulmojne

Sikur ta dija pran kujt zgjohesh
Kush te ledhaton
Oj mekatare e pa shpirt
Tani kend po e ledhaton