TEKSTESHQIP

Naser Berisha
Në Të Mirë E Në Të Keq
Lyrics

Kur ndihem mir, kur ndihem keq
askush k'të se vëren
kur buzqesh, kur lotoj
s'më kuptojnë qfar ndjej

Flas me veten
të kërkoj ty
muret heshtin
dhe pse t'gjitha i dijnë

REF
Un dhe ti
mbetem si tregim
Që ka fillim, e një mbarim

un dhe ti
kishim gjithqka
për një çast, rrugët na u ndan
II

Ti më the, me mua je
në të mir,e në të keq
sot për ty, kam nevoj
dhimbjen me ma hjek

Flas me veten
të kërkoj ty
muret heshtin dhe pse t'gjitha i dijnë

REF
Un dhe ti
mbetem veq si tregim
Që ka një fillim, e një mbarim

un dhe ti
kishim gjithqka
për një çast, rrugët na u ndan

DËRGOI: