TEKSTESHQIP

Naser Berisha
Fjala E Thyer
Lyrics

Me kujtohet
ajo nate vjeshte me shi
te lagur e te ftohur
ti te une kerkoje ngohtesi

Ti vetem qaje
as nje fjale, me nuk ma the
lotet e tua tregonin
se ky eshte, fundi per ne

(brige)
Dhe une te pres
i pashpres
ne vendin e njejt

REF:
Kuptova se je larguar
e nuk e di se ku
Jo-kurr skam besuar
ti me thoje, te dua shume

Sa m'ka djeg ajo fjal e thyer
e zemren ma lendove
Dashuri jo, nuk i thuhet
pa arsye, ike e shkove

gjdo pike, shiu qe bie
eshte nje kujtim per ty
gjersa tjeret vetem lagen
n'cdo pik shiut te ndjej ty

nga stuhia e kohes
barka e jetes na'u permbys
ah sa do te doja
te jesh pran meje serish


(brige)
Dhe une te pres
i pashpres
ne vendin e njejt

Ref: