TEKSTESHQIP

Naser Berisha
Unë Heroi Yt
Lyrics

Më kërko një yll po deshte
Më emrin tënd që ta pagëzoj
E pastaj për ty në tokë do ta zbres
Buzëqeshjen tënde që ta rrezatoj

Dëshiro edhe hënën sonte
Natën vonë kur ajo ndriqon
Dhe kur gjumi të merr ty lehtas
Më tregon se për kënd ënderron

(brige)
Te lutem thuaj se cka zemra t`do
Një mijë deshira une do ti plotesoj

REF:
Une do të jetoj në ënderrat e tu
Si magjistar i dashuris
Një dëshire vetem ti me thuaj
Dhe unë do të jem heroi yt

Jeta jote një roman dashurie
E unë aty jamë kalorsi yt
Mbylli sytë që të puthë në faqe
E ti në veshë dëshiren ma përshperit

Sikur kjo të ishte nata e fundit
Dëshirat ty që ti plotësoj
Mos ngurro dhe mi thuaj të gjitha
Unë një nga një do ti plotësoj
INFO
Ky krijim muzikor u lansua tek artdhashësit i ilustruar nga sfera vizuale me videoklip, i cili u publikua më 28 Korrik 2021. Komponimi dhe orkestrimi është realizuar nga vetë këngëtari, teksa për këtë këngë kanë punuar bashkarisht tekstin Naser Berisha & Xhelil Haziri.