Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naser Dula - Besome, Te Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Ka ca muaj që s’takohemi
dhe në një ditë plot re si kjo
shiun që bie mbi xham
me pika loti e krahasoj.

Kujtoj takimet dhe dëshirat,
fjalë të shqiptuara në errësirë,
sytë e tu, zemrën që dridhej.
S’të harroj dot, e kam vështirë.

Vetëm njëherë në gjoksin tënd
kokën ta mbështes unë,
të gjej prehje, paqe, qetësi.
Besomë, të dua shumë!

Kthehu prapë, kthehu sërish,
sytë e mi për ty lotojnë.
Unë ende të pres, të pres, ta dish
dhe kurrë s’do të them: “Je vonë!”
Naser Dula
Publikimi: 22/11/2016
Muzika: Naser Dula
Teksti: Irma Kurti


Naser Dula - Besome, Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Besome, Te Dua".
3. Video është e këngës "Besome, Te Dua", por nuk këndohet nga Naser Dula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naser Dula:


Komente 0