Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Naser Rafuna
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 4 Maj 1980
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
Këndon kryesisht: pop

Naser Rafuna është këngëtar. Naser Rafuna njihet si një prej aktorëve më të mirë, por tashmë ai mund të njihet lirisht edhe si një prej reperëve më të mirë. Artisti i njohur që edhe më parë ka treguar kualitetet të larta performimi dhe sidomos një talent për të bërë rep, e ka vërtetuar edhe një herë këtë në reklamën më të fundit. Ai është protagonist në reklamën më të re të VIVA Fresh Store dhe Rap-performanca e Naser Rafunës ka bërë xhiron në rrjetet sociale duke nxitur shumë komente.

Naser Rafuna is an Actor and Producer. Founder of Shqip International Short Film Festival. He was the Executive Director for 4 editions. Ideator,Actor and Producer of Famous SitCom (Cka ka Shpija...?!) which is transmitted in the Public TV Radio Television of Kosovo - RTK.He played in more than 20 theater performances in National Theater and other Theaters. He performed to the audience more than a thousand times. Naser Rafuna is also known as a Comedian who played for 4 different SitComs. He played in 462 episodes in those SitComs. Lead Role among them 3 Fat Germans (Tre Gjermanet e Trashë)*123 episodes, Kafeneja Jonë (Our Cafe)-295 Episodes, Lagjja e Re (The New Neighborhood)-28 episodes and Cka ka Shpija (What's with the house) 40 episodes and count... Naser Rafuna played in 16 short and 5 Full Length films. He was a part of many International Theater and Film Festivals as an actor, guest or jury member. He worked as a Acting Teacher in Academy of Arts AAB in Prishtina - Kosova. He lives and works in Prishtina (Kosovo's capitol city) and around the world time after time. He used to be part of many workshops and seminars of many famous filmmakers moustly,among them Oscar Winners, PalmD'or and Golden Bear Winners.As a producer he produced three documentaries.Wrote 6 shorts and two length. Naser Rafuna worked as a casting director for three European Films. He graduated with a Master of Arts degree from the University of Prishtina. He was taught by some renowned professors of Kosovo such as: Enver Petrovci and Faruk Begolli. His is part of upcoming film project: Cop's Finest and La Contradicta.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet