Më mbaj mend (për 1 muaj)

Natasha Lako
Krijime letrare (8)
Biografia
Foto (2)
Komente (0)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Mosha:
  • 73 Vjeç
BIOGRAFIA: Natasha Lako është një poete dhe autore këngësh e njohur. Ajo është edhe skenariste e një sërë filmash shqiptarë, publiciste. Dy here deputete e PD ne Parlamentin e pare pluralist. Ka botuar disa libra me poezi, si: "Marsi brenda nesh", 1972, "E para fjalë e botës", 1979, "Këmisha e pranverës", Prishtinë 1984, "Yllësia e fjalëve", Tiranë 1986, "Natyrë e qetë", Tiranë 1990, "Thesi me pëllumba", Tiranë 1995, Këmbë dhe duar 1998, Perkthim Tomas Transtromer "Perandoria e barit" 2002, Lëkura e ujit 2005, Rib...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Natasha Lako

Komente 0