A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gjysma

Si thua,apo kënaqesh,
Kur e bënë,për hakmarrje?...
Hej, të pyes: a të mbush,
Kur kalon,nëpër një ndarje?!...

Fytyrën,ta shoh,përvuajtur,
Hiqesh,si i lumturuar,
Gëzimin, a mund ta ndjesh,
Kur ti,je i përgjysmuar?!...

E tëra, e domosdoshme,
Zoti,vetë e kompozoi,
Pa,që syrin,s'ia mbush gjysma,
Dhe me tjetrën e plotësoi!...

- poezi nga Natasha Limaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019