Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjysma

Si thua,apo kënaqesh,
Kur e bënë,për hakmarrje?...
Hej, të pyes: a të mbush,
Kur kalon,nëpër një ndarje?!...

Fytyrën,ta shoh,përvuajtur,
Hiqesh,si i lumturuar,
Gëzimin, a mund ta ndjesh,
Kur ti,je i përgjysmuar?!...

E tëra, e domosdoshme,
Zoti,vetë e kompozoi,
Pa,që syrin,s'ia mbush gjysma,
Dhe me tjetrën e plotësoi!...

- poezi nga Natasha Limaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet