A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gjaku Gjakun

Gjaku dhe grimcez te kete
Gjaku gjakun e therret.
Gjakun koha ta mbuloj,
Gjaku gjakun do t'kerkoj.
Gjakun distanca ta mundi,
Gjaku gjakun do ta tundi...
gjakun ta harrojne vitet,
Gjaku gjakut i vervitet...
" Sherret " ta bejne akullnaje,
Gjaku gjakun vale do mbaje..
Kur me takove, moj " Pike ",
Plasi zemra, dhe nje çike...
Ligjerimin nis me buje,
Gjaku, s'u bekerka " uje "!...

21/6/2017

- poezi nga Natasha Limaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019