Natasha Limaj Poezi
Natasha Limaj

Plaç O Varg

Digju gjellë shkrumb e hi, dhe ti qumësht merr dynjanë,
" Plaç o varg " me këto, të prera, se më hodhe havadanë...
" Plaç ", sos e thua me zemër, Ti, për mua shkërrmoq botën,
Lakun të të vën te gryka, më qëndis e formon strofën!...

N. L. ( F )

- Poezi nga Natasha Limaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0