Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naxhie Fejza - Ata Sy Drite Bukurie Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Do të dal në rrafsh t'Kosovës
Ku rrëketë e mbushin lumin,
E do t'prek me fije floku,
Ngadal ëmbël ta prish gjumin.

Të kaloj nër ato hije,
Ku janë shelgjet varg e varge,
E ta ndjej atë zjarr dashurie,
Si dikur kur t'kisha larg.

E ta ndjej atë zjarr dashurie,
Si dikur kur t'kisha larg.

REF:

Sikur larg, ashtu dhe afër
Shpirtin ma dridh përsëri,
Si një gurrë në rraza mali,
Që buron veç dashuri. (2x)


Do të dal në ato brigje
Muzgut verës,...(?)...
Të kërkoj nëpër rrugica,
Ata sy dritë bukurie.

Sytë e tu si qelibari,
Ç'po m'i marrin sytë e mi,
Si atë çast kur për së pari,
U takuam unë dhe ti...

Si atë çast kur për së pari,
U takuam unë dhe ti...


REF:

Sikur larg, ashtu dhe afër
Shpirtin ma dridh përsëri,
Si një gurrë në rraza mali,
Që buron veç dashuri. (2x)


Ky tekst u dërgua nga Dafina

Naxhie Fejza - Ata Sy Drite Bukurie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ata Sy Drite Bukurie".
3. Video është e këngës "Ata Sy Drite Bukurie", por nuk këndohet nga Naxhie Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naxhije Fejza:


Komente 0