Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Nazif Cela

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38
BIOGRAFIA: Nazif Cela është një këngëtar i njohur. 100-vjet pavarësi e Shqipërisë, një jetë me këngë që ja kushton vetë asaj. Është përgatitur për vite me radhë vetëm e vetëm që këtë vit të jetë më i veçantë se shumë vite të tjera. Ai do jetë përfaqësuesi kryesor i polifonisë labe. Ai do ta ringjall dhe njëherë dhe do ta sjell të freskët këngën e Ismail bej Vlorës si 100-vjet më parë. Një zë me një muzikalitet të veçantë sikur del nga instrumentet muzikore dhe jo nga një grykëgoje njeriut të z...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDitet E Beharit (2013)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nysret Hyseni

Xhelal Xheladini

Alban Emiri

Chika

Viagra

Orhan Zeneli

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Osman Shehu

Sami Kallmi

Burim Kastrati

Tags: Nazif Cela


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet