Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazif Cela - Manushaqe Moj Mano Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Manush te thoshte bandilli
Manushaqe moj mano x2

Te ndizej zjarri te gjiri
Buza si prush trendafili x2

Ref...x2
Mano kur lije sokakun
Ma shtoje etjen dhe merakun
S'i lije te flinin gjume
Te ndiqnin gjurme me gjurme

Mano pa gdhire mire
Dilje stolisje avlline x2

Te ndizej zjarri te gjiri
Buza si prush trendafili x2

Ref...x2
Mano kur lije sokakun
Ma shtoje etjen dhe merakun
S'i lije te flinin gjume
Te ndiqnin gjurme me gjurme

Te ngjisnin me vershellima
Ti lozje me trendelina x2

Te ndizej zjarri te gjiri
Buza si prush trendafili x2

Ref...x2
Mano kur lije sokakun
Ma shtoje etjen dhe merakun
S'i lije te flinin gjume
Te ndiqnin gjurme me gjurme

...

Ref...x2
Mano kur lije sokakun
Ma shtoje etjen dhe merakun
S'i lije te flinin gjume
Te ndiqnin gjurme me gjurme

Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiPublikimi: 10/08/2008


Nazif Cela - Manushaqe Moj Mano
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Manushaqe Moj Mano".
3. Video është e këngës "Manushaqe Moj Mano", por nuk këndohet nga Nazif Cela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nazif Cela:


Komente 0