A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Nazmie Hoxha - Si Dukat I Vogel Je


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/07/2008

2008-07-08T10:38:42

Si dukat i vogël je
Hajde shpirto rri me ne x2

Na ka dal nji gonxhe e re
Era karajfili po i vjen

Ref...x2
Hajde cakrroma gotën
Mos më len si të vorfun hajde

Kur ma lujshe shtatin
Ma shtojshe merakun x2

Iku nata doli dita
Ç'e shikoj sahatin

Ref...x2
Hajde cakrroma gotën
Mos më len si të vorfun hajde

Letrat kur m'i qojshe
Më thoshe se m'dojshe x2

Fort i bukur e po i vjen erë
Karajfili që ka çel

Ref...x2
Hajde cakrroma gotën
Mos më len si të vorfun hajde


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberAkordet

X2)
D--------------A
Si dukat i vogel je
A-----------------D
Hajde shpirt e rri me ne,

D-------------------G
Na ka dale nje gonxhe e re,
------------------D
Era karajfil i vjen.

(2X)
D-----G------A-----D
Hajde cakrrama goten,
D-----G-----A----------D
Mos meeee len mue te vorfen,
D-------A------D
Ooooooo hajde.

C#m------------------------
Dyzet gersheta ti numrova
-----------------------F#m
dhe te ngroha n'gjirin tim
---------------------------G#
kur si pellumba nga shiu i veres
------------------C#m
u strehuam nen cati

shiu i veres flokt mi lagu
vetem buzet mi lage ti
sa shume te doja vetem kur thoshe
t'lutem mos u ndal o shi

-------F#m--------------------------
shiu i veres, shi i ngroht i dashurise
-------G#--------------------C#m
ma kujton ate puthjen nen cati
ooo lutjen tende aq te embel e degjoj
t'lutem bjer e mos u ndal o shi (2here)


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019