Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Nazmie Prokshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  47
  • Vendlindja:
  • Drenas 
BIOGRAFIA: Nazmie Prokshi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Esht nje femer e talentuar ne profesionin e saj si këngëtare dhe ka nje zë të bukur. Ajo merret me muzike qysh prej shkolles fillore, ku ka qene pjesemarrese ne shume aktivitete shkollore. Prej shkolles fillore është inkuadruar ne shoqerine "Shotë Galica" ne Drenas dhe ka marre pjese ne shume festivale dhe ne shumicen e rasteve është shperblyer me çmim te pare si solistja me e mire. Me pas merr pjese edhe ne festivalin "Kosovarja" e ne festivale ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtarePo Vjen Nusja Mashallah (2016)

Live (2013)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vjollca Selimi

Edona Bujari

Fate Berisha

Flora Gashi

Mima Kastrati

Leta

Majlinda Topanica

Halide Piskala

Drandofile Rama (Filja)

Sala Maloku

Tags: Nazmie Prokshi, Nazmije Prokshi, Naza


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet