Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nde-Rim - Estrada  (Feat. Nico)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/06/2014

2014-06-09T19:22:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Estrada" kënduar nga Nde-Rim.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Nde-Rim i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aroganja & Clo-D - Estrada

== Clo-D ==
Shi shi shikoni pak,,estrada shqiptare tani ka mar flak,
ka dal jasht kontrollit s permbahet aspak
me kta alabak qe kan barkun bosh dhe floket me llak
e ben skenen kak ,,duke u hequr si black
e luajn east dhe west sikur big edhe tupak
me nje stil underground qe vjen era zambak
direkt te hapin zinxhirin dhe te perqafojn ne rak

Ta lyejn majen me gjak,,qe te gjithe si zogjte trumcak
e tejkalojn kufirin dhe mos te ken merak
se do meren me shuplak do ta han si mubarak
do shkon ne pidh te semes do pesojn infrakt kardiak
shkolle e vjeter jep leksion dhe mesazh te paraprak
ta degjoj populli perqark,,se kta jan torollak
sjan te fort por frikacak wanna be mbretarak
qe perdorin autotune dhe kendojn, si michael jack.

ESTRADA ESHTE MBUSH PLOT ME ZAGAR
QE KERKOJNE VENDIN E PARE
SHIKO SHIKO
ESTRADA KTA KERKOJN TE BEHEN STAR
JAPIN LEK EURO DOLLAR TE MARIN FAM SI KENGETAR

== AroGanja =
Nga shkolla e vjeter erdhen disa
pa pashaportA kosovare edhe pa
managera me tatuazhe
plot kilometra ne sken dhe ne telashe
jo te spiunat jo te policia
kundra te ligjet qe ka qeverria
s jam babastar otr as tba
kam stil maskarai ajde ketej

Po pini cu-cu ja beni ghu-ghu
formojm nje lagje la veriu dhe jugu
po doni kuklla te bukra per stile kamasutra
situata namin ultra
te sqaron djali pa feat nga tv stars-at te kanali
reprezent rap me te paster se kristali
off line talentat su kap me sinjali
ganja edhe klodi ajd te lali
.

Big Wolf - Estrada

ok un vi e hi si i qaart
KUSH po ka qef mu shty me mu
ju mjafton 1 PsychooPatTh
bonu ma shum se shum po du
na Jena Ujqi amoo Tipiik
jo romantik po ftyra me mrrolaa
a ki naj kritik mos bo Panik
Rapin e dheza Moti e Rolla
Saa e saa , munohen po smujn
ata munohen mu kon veq Pjees
e kan pa ku boheet Hip hopi
me shum ndjeers paa interees
Mengjeesi najheer Mesdit
deri von ` tu bo text BeaaT Mes
Qellimi jeeem me aftsii o fuull
se kan prit ket diit Yeeaasss
shaa -.. KINI , ajde HINII - e dina e Dini
juu s`kinii Habeer
SAAAA BLINII , s`dini hala
Menjaa hava amo skini Vleer
edhe ket ver , sikur at veer
un ket heer ja u dhi tripin
secillen her kryjen perpjeet
trunin n`text gojen me beatin
bone ti ritmin si un a muun
jo me AU`n , se duheet shuum
e ju skini puun merrni traum
ju jini xerro jeeni n`fuund
sjini kerkuun e le mo n`hip hop
skini akord se boni non stoop
me mikroskop smuni mu paa
sjini kurgjaaa ju thirri mik`RROBË

..... po thojn ` seee
na se kenaaa FAAAAMEEEEN
Qaq musik kom bo ` sa qeeee
soot ee boj ma t`raaaneeen
.... e tjert qa boneeen
haaajt kallxoom po du me dijt
qa paskan bo karrieerr ` mee paaree
kerkah sjon me beat ( sjon me beat )

e qe qeeky hip hop t`pelqen
si pelqen veq zemres teeem
un e di ` edhe ty ta theeen
po ti qe rren so Faaji jeem
un nuk shitna sun um blen
as nuk bleej ` se i booj veet
Lirisht thirrem Krahaasoonaa
per 2 or e boj kompleeet
e kan pa e dijn , si ka ra nafaak
skan qilluu sii un maaraaK
kshyre secillaa fjal me taakt
me qintat e secondit fakt
... neiisee pju nguuci pak
pe lyp notaa pe lyp beaati
pe lyp stiLi qee e koom
un jom taman infinitiii
e reepiti plus e ngjitii
QESI HITI boon ky psychoo
pa m`kallxuu kerkush joom boo
songa full vitii n`ket micro
.. e kalli micron Dajkooo
nuk kan faj qe i merr maLLiii
.... se pe shoh n`veeti veeet
seni roon extreem um kaaaLLiii
.. e ngjalli keejt hip hopin
.. ajdeee shtyjuuu me shookiin
.. se do me trunin e peshkiiit
knee e kan harrru ma t`fortiin
... un gjithmon kesh me Zotiin
ala i njejt un jom me Zootiin
.. ta boj me dije ty nijeee
un se lo pa dek Hip hopin !

..... po thojn ` seee
na se kenaaa FAAAAMEEEEN
Qaq musik kom bo ` sa qeeee
soot ee boj ma t`raaaneeen
.... e tjert qa boneeen
haaajt kallxoom po du me dijt
qa paskan bo karrieerr ` mee paaree
kerkah sjon me beat ( sjon me beat )

Mc Kresha - Estrada

Mc Kresha:

oo' oou yeah yeah
it's PINTin pimpin
(Lyrical Son: it's like this motherfucker)

Lyrical Son:

ou check it
whassup

Mirdita estrad
m'falni per ket zhurme
se mdoket ket rat,tu flejt
pun tu mos pas,tu rrejt
njoni tjetrin n`hun ju ka ardh tu nejt
vet, vet veten tu e poshtnu
tu bo muzik t'keqe, e keq tu kopju
jo ska nevoj mu leq, se e kena kuptu
po shihet n'baz t'gjesteve jeni t'dopt n'tru
s'meriton qmim, meritoni HakthPhu
ftyr si shperblim per krejt qa keni pru
ju sjeni as deshtaka se nuk keni deshtu
nfakt ju sjeni sen se sen skeni punu
edhe qysh s'ju vjen marre e majn kryt nalt
kryjn shkolla tulifare po prap nuk jon n'takt
veti e kllosharve, i lig je kur menon
me bo ata qe munesh e jo ata qe don

REFF:

Per mu dok mir jon manekenet
e per me repovat mesin reperat
shtofin vizllim e kan veq perdet e skenes
n`bin qe u mush me fejkera
na s'jena t'estrades jena t'mesnates
ju dalum n'rrug fresh prej mahalles
aha fresh prej mahalles (yep yep)

VIG POPPA:

a thu qa pret prej meje ! um muj me kon kush jom
te une ski qa lyp, nese t'pelqen HIP HOP-i i dopt
menojn qe jon ma t'mir se une, veq qe pak kan mrri
i kan bo plot do fansa, qe kurgjo t`ka*it nuk din
uooo shitt..., sa shum e ke bo nomin
ty t'dojn ma shum se mu, veq fansat e Van Damit
auuuuuu..., shumica t`han
tash standardet jon ul, e gjithkush del n`ekran
mos meno qe je bo p*dh nane, veq qe po lypesh
kanihere gabimisht ndodh, edhe dopsirat hypin
veq smunesh gat me met, najhere ka mu vrejt
cili prej neve o nice, cili prej neve o FAKE
kena me pa kush met, ma von n`histori
perpos K.A.O.S. edhe P.I.N.T.
mesin veq pak MC, qe prenime kan dit
sa dush provo, po smunesh kurr n`ren me neve me hi

REFF:

Per mu dok mir jon manekenet
e per me repovat mesin reperat
shtofin vizllim e kan veq perdet e skenes
n`bin qe u mush me fejkera
na s'jena t'estrades jena t'mesnates
ju dalum n'rrug fresh prej mahalles
aha fresh prej mahalles (yep yep)

MC.KRESHA:

Na me estraden , si dita me naten
per t`saten her duhet me jau thon, na nuk pershtatum
repovatum ma ftoft se akull
repi barr e leht per neve , e majna n`shpatull
100% art, thirrna teater
1 beat per neve o pak, bina ka 4
rimat i kon n`bashqe, i marr i shti n`takte
laken mas laken, e bojna sallaten
leni flleshat, leni trikat
dhipa veshni teshat, mathni shtiklla
thirrni qikat, (plus) qitni MAKE-UP (edhe)
dridheni n`CLUB, sonte per kit HIP-HOP
specat in the building, ska kili-mili
token ta dridhim, si me pas ndor hilltin
njerzt po quditen, qysh na tripin pe KILLIM
juve veq ju nijn, neve na FEEL-IN

REFF:

Per mu dok mir jon manekenet
e per me repovat mesin reperat
shtofin vizllim e kan veq perdet e skenes
n`bin qe u mush me fejkera
na s'jena t'estrades jena t'mesnates
ju dalum n'rrug fresh perj mahalles
aha fresh prej mahalles (yeah yeah)
Fresh prej mahalles

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Nde-Rim:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet