A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Cornell Iral Haynes, Jr.
  • Vendlindja:
  • Austin, Texas 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Nelly është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Cornell Iral Haynes, Jr., better known by his stage name, Nelly, is an American rapper, singer, songwriter, entrepreneur, investor and occasional actor from St. Louis, Missouri. Nelly embarked on his music career with Southern hip hop group St. Lunatics, in 1993 and signed to Universal Records in 1999. Under Universal, Nelly began his solo career in the year 2000, with his debut album Country Grammar, of which the title-track was a top ten hit. T...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Kanye West

50 Cent

Eminem

Daddy Yankee

Usher

Will.I.Am

Josh Turner

Akon

Enrique Iglesias

Don Omar


Tags: Nelly

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019