Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Nelly - Cg 2

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cg 2".
3. Video është e këngës "Cg 2", por nuk këndohet nga Nelly.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nelly - Cg 2  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00(feat. St. Lunatics)

[Nelly]
I tell ya what
Yo, know what I'm feelin'?
Check it..

[Chorus ]
Mmmm..
I'm comin' back down baby
This time in the six fo'
(Since we came down wit mo' sho' than the first time
I thought I'd go trade the Rover in for a six fo' this time)
A lil' mo' sho', listen to the switches go
Zoop, zoop.. zoop zoop zoop
Zoop, zoop.. zoop zoop zoop
Mmmm..
I'm comin' back down baby
This time in the six fo'
A lil' mo' doe, listen to the switches go
Zoop, zoop.. zoop zoop zoop
Zoop, zoop.. zoop zoop zoop

[Verse: Nelly]
You can find me, same city, same state
Carryin' more weight, fishin' wit more bait
More license plates than your DMV
Takin' more total request than your MTV
Errry, gaga, they call me Dada
The rookie wanna signin' bonus for that pu nada
But my, salary cap won't allow me to give a nada
I guess she be a free agent until she find anotha'
Call it fresh, for the D's on my ATVs
And if I squeeze niggas fallin' like they last name Keys
Dirties please, watch me as I switch my speeds
First name GMC, last name Denali
Why the change? Yukon not f*ck wit me
Eight batteries, four pumps where the trunk should be
I hear the conversations, about Nelly he overrated
I'm feelin' like Chris Slater, a little violated

[Verse: Ali]
Now what you lease I pay cash for, lit up like the dashboard
Went from the PJ's to livin' out past Ford
What the cash for? me to spend
Like the rims on the Benz while you pretend to got
I f*ck twins from the back end
Back to the club and backed in
Went to the back end gotta announce we back in
The place where my crew go, iced out Jesus face and Parasucco
Bread sick I need your Pluto
Black Banudo, in the candy black Turro
BMW Sport, check the Ra Report
What you thought it was a widle? yea, them seats swivel
Cats be killin' me talkin' ballin' and can't dribble
Bid 70 kibble, menage tua was civil
Crystal y'all, head from all, 18 ta' 80 bar
Hit the mall nigga, and shop 'till we fall
And the bi*ches y'll be lovin', we don't even bother to call

[Chorus: 2x]
Mmmm..
I'm comin' back down baby
This time in the six fo'
A lil' mo' doe, listen to the switches go
Zoop, zoop.. zoop zoop zoop
Zoop, zoop.. zoop zoop zoop

[Verse: Kyjuan]
I'm comin' down down, baby, duck when you see me
When Kyjuan comin' the spray, yo it ain't graffiti
No I don't eat bullets, but I'll feed the needy
Throwup a L, but I won't smoke a L at the city
Truck is big, tires is meaty, yes indeedy
Excursion, lime-green so I know that you'll see me
Ky-Weeze done brought them cars out
No doubt, like numba' 3 on Free City CD
It not a game, I went from a GS to a LS
And LS don't mean low self-esteem
So clean, cats think I sip ajax
Nights mis-match , hard from Zat
I smoke herb, but what's the harm in that?
Hey Mr. Officer, where Clarence harm in that?
Only got caught once, where my warnin' at?
Been in St. Louis all my life, ain't seen a farmer yet

[Verse: Murphy Lee]
Back in 1993 (was when a school boy decided to be an MC)
See some said no, others said fa' sho
(and now we comin' back down, this time in a six fo')
Zoop zoop, open ya mind up for this lineup
No, we don't pitch but rich is how we wind up
Situations, entrepreneurs get dollars and new toys
(wait 'till they get a load of my Impala!)
We back back, matter fact goin' down down
You people need to calm down, Spreewells only goin' round
Actin' like you neva' seen a car dance befo'
They be askin' how does it feel like D' Angelo (how does it feel)
Picture wakin' up, all weed, bomb weed, palm trees, no kickin' it on the beach
Have to work all day, dirty, 3 P.M. to 3
But at your local ATM you can find Murphy Lee

[Chorus: 3x]
Mmmm..
I'm comin' back down baby
This time in the six fo'
A lil' mo' doe, listen to the switches go
Zoop, zoop.. zoop zoop zoop
Zoop, zoop.. zoop zoop zoop


Më Shumë Këngë Nga Nelly:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet