Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Nelly - Country Grammar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Country Grammar".
3. Video është e këngës "Country Grammar", por nuk këndohet nga Nelly.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nelly - Country Grammar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Chorus:

Hmm, I'm going down down baby yo street in a Range Rover
Street Sweeper baby cocked ready to let it go
Shimmy Shimmy cocoa wha listen to it now
Light it up and take a puff, pass it to me now

Hmm, I'm going down down baby yo street in a Range Rover
Street Sweeper baby cocked ready to let it go
Shimmy Shimmy cocoa wha listen to it now
Light it up and take a puff, pass it to me now

(Nelly)
You can find me, in St. Louis rollin on dubs
Smoking dubs in clubs, blowin up like cocoa puff
Sippin Bud, gettin perved and getting dubbed
Daps and hugs, mean mugs and shoulder shrugs
And it's all because, accumulated enough stretch
Just to navigate it, fully decorated on chrome
And it's candy painted, fans fainted
While I'm entertaining, wild ain't it
How me and mugs, I hang with Hannibal Lector (Hot Shit)
So feel me when I bring it, sing it loud wha
I'm from the Loop and I'm proud
Run a mile for the cause
I'm righteous above the law
Playa my style's raw
I'm "Born to Mack" like Todd Shaw
Forget the fame, and the glamour
Give me D's wit a rubber hammer
My grammar be's ebonics, gin tonic and chronic
Fuck bionic it's ironic, slammin niggas like Onyx
Lunatics til the day I die
I run more game then the Bulls and Sonics

Chorus 2X

(Nelly)
Who say pretty boys can't be wild niggas
Loud niggas, O.K. Corral niggas
Foul niggas, run in the club and bust in the crowd nigga
How nigga, ask me again it's going down nigga
Now nigga, come to the circus and watch me clown nigga
Pound nigga, what you be givin when I'm around nigga
Frown niggas, talkin shit when I leave the town nigga
Say now, can you hoes come out to play now
Hey I'm, ready to cut you up any day now
Play by, my rules boo and you gon' stay high
May I, answer yo third question like hey I
Say hi, to my niggas left in the slamma
From St. Louis to Memphis
From Texas back up to Indiana, Chi-Town
K.C. Motown to Alabama
L-A, New York Yankee niggas to Hotlanta, Louisiana
All my niggas wit Country Grammar
Smokin blunts in Savannah
Blow thirty mill like I'm Hammer

Chorus 2X

(Nelly)
Let's show these cats to make these milli-ons
So you niggas quit acting silly, mon
My Kid quicker than Billy , mon
Talking really and I need it mon, foes I keep filly mon
'Specially off Remi, mon, keys to my Beemer, mon
Holla at Beenie Man, see me, mon
Cheifin rollin deeper than any mon, through Jennings mon
Through U-City back up to Kingsland, wit nice niggas
Sheist niggas, who snatch yo life nigga, trife niggas
Who produce and sell the same beat twice, nigga, ice nigga
All over close to never sober
From broke to havin dough, 'cause my price Range is Rover
Now I'm knockin like Jehovah
Let me in now, let me in now
Bill Gates Donald Trumph let me in, we spin now
I got money to lend my friends now, we in now
Candy Benz, Kenwood and 10"s now (Whoo!)
Fuckin lesbian twins now
Seein now, through the pen I make my ends now

Chorus 2X


Më Shumë Këngë Nga Nelly:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet