Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Nelly - Pretty Toes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pretty Toes".
3. Video është e këngës "Pretty Toes", por nuk këndohet nga Nelly.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nelly - Pretty Toes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00(feat. Jazze Pha, T.I.)

[Nelly + (Jazze Pha)]
(Whoa) OHH! C'mon (Ladies and gentlemen)
Ohh (Ladies and gentlemen, ladies and gentlemen!)
We wanna welcome e'rybody for comin out tonight (Phizzle Phizzle)
(Most definitely) To another S-T-L/A-T-L connection
Whoo! We don't normally do this
But uhh.. we gon' keep the party goin (All around the world)

[Chorus: Jazze Pha]
Girls, girls, fly girls (yeah yeah yeahhhh)
Pretty toes all around the world.
I'm lookin for the country girls (go shorty, do your thing now)
City girls (go shorty, do your thing now)
Sexy girls (go shorty, do your thing now)
Pretty girls, ohh yeah

[Nelly]
I need that one that'll make ya heart stop when you see her
She can get a pick of the 'Llac or the Modena
I'll give it all from two to fo'-seaters
It ain't gotta be Halloween, I'm +trickin+ just to +treat+ her
Jealousy in the urr - other girls wanna be her
She young right now, she's an up-and-comin diva
She ain't gotta measure up, but she gotta be off the meter
But if I can dance with Cindy, I can dance with Shaquita
Cause I know I can, I shall, I will
I feels I can, I felt
I plays with a whole lotta mil's
You ain't talkin 'bout nothin if you ain't talkin 'bout dollar bills (hey!)
Shorty glow shine, so fine, you gotta keep her (hey!)
Pretty toed, half Black, half senorita (hey!)
Coochie so good, make it hard for you to leave her
I'm a playa so even if I'm losin I never cheat her, uhh

[Chorus w/ Nelly ad libs]

[T.I.]
Hey, hey
T.I.P. be off the meter when he sharp as a needle
In a new two-seater, pissin on nig*az ego
I don't wanna rap no mo', I'm CEO
No mo' menage-a-trois, the full trio
Three ho, get in they mind like Miss Cleo
You know, nigga try a hold like Judo (oh!)
I know a lot of nigga hot about me ('bout me)
I know you nig*az ain't forgot about me
I'm a shotter{?} with the O's and the dro
And the blow and the, Jag-o and get the clothes out the sto'
Anyway - I got a bottle of Mo' and X-O
And I'm lookin for a modelin ho, so let's go
Get it right - six nights, six flights, six shows (six shows)
Six checks, each one, six oh's (six oh's)
Six broads to choose, they six pros
Light-skinned Asian bi*ches with pink toes (okay)

[Chorus w/ Nelly ad libs]

[Jazze Pha + (Nelly)]
There's so many fly girls I've seen
around the worrrrld (All around the worrrrld)
I gotta get me a girl (You gotta get you a what?)
Hey, hey - I gotta get me a girl (You gotta get you a who?)
C'mon c'mon - Nikki, Tasha, Kiki, and Laverne and Shirrrrl
(Yeah, yeah I know that mayne) Hey, hey
I gotta get me a girl (You gotta get you a what?)
I gotta get me a girl, hey

[Nelly]
Uhh, uhh
Now I done been around the world TWICE, back again
Whoever thought I'd be twenty times plat-inum
Whoever thought I'd have jewels but I lack a gem
I done dealt with plenty dimes, but I lack the ten
A New York chick, I met her through the fashion biz
And we be doin them type of thangs - you can't imagine shit
She be bitin and screamin cause she's so passionate
Shorty got blue eyes but she African [echoes]
Talkin 'bout.

[Chorus w/ Nelly ad libs]

[Nelly]
Yeah! We wanna thank all the ladies for comin out tonight
Every one that.. you know, open-toed, inch-heel stilleto
Maybe you might have a open-toed sandle
Or maybe you just runnin to the grocery sto' in your house shoes
with your feet out, girl you lookin good
OH!

[Jazze Pha + (Nelly)]
There's so many fly girls I've seen (Go shorty, whoo!)
Around the worrrrld, all around the worrrrld (Go shorty)
I gotta get me a girl (Definitely, ladies please)
Hey, hey - I gotta get me a girl (Keep your feet well-taken curr of)
C'mon c'mon - Nikki, Tasha, Kiki (It's a must)
And Laverne and Shirrrrl - hey, hey
I gotta get me a girl - I gotta get me a girl
I gotta get me a girl - hey, hey


Më Shumë Këngë Nga Nelly:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet