Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Vreto - Dasma E Madhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

nuse mori nuri bukur
perse po mendohesh
si nje flutur e stolisur
nga enderra po zgjohesh

hajde ti moj nuse
shoqet te kan ardhe
dhe dy pika loti faqeve te ran

dor per dore hedhim valle
nuse e bukur lozjonare
dridhe nuse ti shamin
se per ty po ngrejm drodhin 2x

na ndodhi sebepi
ne valle seq na gjeti
me keng e me valle
po bejm dasem te madhe

dollia dollia tradit eshte e vjeter
mbaroi e para ngrihet dollia tjeter

he idhe vallen nuse
dale me ngadal
me nazet e tu qydite dynjan

dale me ngadale
siq e don adeti
e hidhe vallen hidhe
ti e gjith lezeti

na ndodhi sebepi
ne valle seq na gjeti
me keng e me valle
po bejm dasem te madhe

dollia dollia tradit eshte e vjeter
mbaroi e para ngrihet dollia tjeter

e hajde o dhender
me nusen qe more
le te gjemoj kenga
zemrat ti gezoj

e hajde o dhender
me nusen qe more
le te gjemoj kenga
zemrat ti gezoj


Ky tekst u dërgua nga  leli2013Nertila Vreto
Publikimi: 18/12/2013
Video Produksioni: MAX Production


Nertila Vreto - Dasma E Madhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma E Madhe".
3. Video është e këngës "Dasma E Madhe", por nuk këndohet nga Nertila Vreto.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nertila Vreto:


Komente 0