Më mbaj mend (për 1 muaj)

Net 11 - Endrra Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Endrra Ime" kënduar nga Net 11.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Doza - Endrra Ime

Jeta ka shum kryqezime un e zgjodha rrugen time asnjeher nuk kam me u ndal se kjo esht endrra ime
RESPEKTIN TA FITOJ JO ME PAK SE SA MERITOJ dhe asnjeher nuk do ndryshoj do jem thjesht vetja ime...

Dhe nje tjeter faqe nga ditari im zgjidha rrugen e sinqert rrugen qe ska kthim i dua veshtiresit tek ato gjej motivim rruga smund te jet e leht kur ne jet ke 1 qellim
Muziken e vertet per njerzit e vertet per ata qe kam ne zemer per ata qe me kan ndjen, nuk kam fjetur asnje nat kan kaluar gjith kto vjet sic thon dhe piratet "you sleep on your ded " sado pengesa qe kam pas asnjeher sjam dorzuar durimi i theksuar esht dhurata me e cmuar thashetheme dalin plot asnjeher si kam degjuar rrugen time kam vazhduar, do guxim qe te ecesh ne kepucet e mia gjithmon ja kam dal me forcat e mia jam krenar per kte fakt mc doza rri prezent vazhdoj rrugen per me lart se

Jeta ka shum kryqezime un e zgjodha rrugen time asnjeher nuk kam me u ndal se kjo esht endrra ime
RESPEKTIN TA FITOJ JO ME PAK SE SA MERITOJ dhe asnjeher nuk do ndryshoj do jem thjesht vetja ime...

Muzika esht bota ime ktu jam zoti un krijoj ktu shprehem si dua une ska ligj te me ndaloj lirikisht i thell si pus nuk pres te me kuptoni, ju jap 20 vjet koh tekstet tme deshifroni, bej ate qe do mos degjo asnjeri si ta besh si mos ta besh do gjykohesh gjithsesi rezato energji si vezullim ne cdo skai behu fllad i dites se re sepse ti je agimi saj, jeta ime der tani esht vertet nje mrekulli me respektojn kudo si artist dhe njeri, familja ime me mbeshtet dua qe ti bej krenar 100% kap per tja dal kam sakrifikuar gjithcka per te ndjekur endrren time kur te tjeret dilnin ne klab un punoja ne studion time jam akoma tu luftu tu shku ne tjeter nivel zeri brendshem po me thot 'mos u ndal asnjeher'

Wendi - Endrra Ime

Sa dua sot unë t'i tregoj
Ato që zemra nuk guxoi
Dua të flas por nuk kam zë
Dua t'i them se çfarë ndiej
Por kam frikë vetëm do mbes

A do më dojë edhe mu njësoj
Dhe në botën time ta pranoj
Dua ta lejoj shpirtin të ma prekë me sytë e tij

A e di si jam unë
Kur me mu nuk je
Rri e ja them unë vetes fjalët që më the

Ta dish si jam unë
E sa për ty unë ndiej
Nuk do e lije zemrën time asnjëherë
Sikur ta dije por veç ëndrra ime je

Zërin tënd s'mund ta harroj
Dhe sot loti më tradhëtoi

Dua të flas por nuk kam zë
Dua t'i them se çfarë ndiej
Por kam frikë vetëm do mbes, do mbes, do mbes

A e di si jam unë
Kur me mu nuk je
Rri e ja them unë vetes fjalët që më the

Ta dish si jam unë
E sa për ty unë ndiej
Nuk do e lije zemrën time asnjëherë
Sikur ta dije por veç ëndrra ime je

Ëndrra ime je
No no no no no

Do gjesh veten në këngët e mia do e gjesh
Aty do e kuptosh se nuk të urrej

Pse me mu nuk je
Rri e ja them unë vetes fjalët që më the, më the, më the

Ta dish si jam unë e sa për ty unë ndiej, unë ndiej, unë ndiej
Nuk do e lije zemrën time asnjëherë
Sikur ta dije por veç ëndrra ime je

Veç ëndrra ime je
Veç ëndrra ime je

Qemal Kertusha - Endrra Ime

Larg, larg, larg, atje në fshatin tim
Kur e vogël bridhja qysh n'agim
Fllad i ëmbël, flladi mëngjezor
Ah, sa fort, në shpirt më frymëzon

Ëndërroja pranë kroit tim
T'ardhmen time plot gëzim
Ëndërroja unë e lumtur të jetoj
Si bilbili të këndoj

(refren)
Ëndrrat e rinisë më ndoqën kudo
Ëndrra ime e shtrenjtë më tha "Ti këndo!"
Zëri im kumboi, tej maleve ushtoi
Si një jehonë së largu dhe më ftoi...

...të këndoj përditë me afsh dhe me zjarr
T'i këndoj e lumtur atdheut krenar
Fshatin tim kujtoj dhe pyjet ëndërroj
Skenës kur dal dhe këndoj
---------------

Jetën time po kujtoj tani
Rruga ime ngjitet lart më lart
Në çdo çast me shpresë dhe dashuri
Ndjeva pranë... Kush fuqi më dha?!

Dhe u rrita për atdheun tim
Që më fali çdo gëzim
Sot artiste jam, e lumtur po jetoj
Dhe nga zemra po këndoj

(Refreni)

...dhe këndoj ...dhe këndoj

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 24/05/2004
Festivali: Top Fest 1Komente mbi këtë këngëNet 11 - Endrra Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Endrra Ime".
3. Video është e këngës "Endrra Ime", por nuk këndohet nga Net 11.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.