A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Netët E Klipit Shqiptar

Tags: Tvsh, Miss Albania, Video Festival

Netët E Klipit Shqiptar është një festival muzikor e preferuar. Netet e Klipit Shqiptar është festivali i vetëm i imazhit shqiptar që daton që në vitin 2002 dhe organizohet çdo vit në Tiranë si një festival i mirëfilltë i videoklipit ku konkurojnë artistë të shumtë e studio prodhimi të kësaj fushe, nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Mali i Zi si dhe diaspora shqiptare duke e bërë garën çdo vit e më interesante. Duke qënë autor klipesh, Petri Bozoz i lindi ideja për të krijuar Festivalin e Klipeve. Ky festival...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  60

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017