Më mbaj mend (për 1 muaj)

Netët E Klipit Shqiptar

22/03/2009 - 24/05/2009
Holli I Orkestrës Së Radio Tirana, Rtsh
Prezantuesit: Gerta Heta & Kozeta Kurti
Tvsh / Radio Tirana

Viti 2009 Festivali VIII -të u zhvillua më 24 Maj në Hollin e RTSH një bashkpunim me TVSH e zhvilluar në studion Nr. 4 dhe naten finale në hollin e Radio Tiranës me prezantues Gerta Heta dhe Kozeta Kurti.

Fitues: Klipi "Mos e për pak" - Blinera & Hekuran Krasniqi.
Produksioni Video Studio VIDEO ART, Gilan, Kosovë

Videospoti i këngës së interpretuar nga Hekuran Kransiqi dhe Blinera, "Mos e le për pak" është zgjedhur si fitues i edicionit të tetë të festivalit tashmë tradicional, "Netët e Klipit Shqiptar" në regji të Petri Bozos. Ky festival është zhvilluar në tetë javë me radhë, ku çdo të shtune konkurruan artistë dhe studio të ndryshme muzikore me klipet e tyre nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia, deri në natën finale.

Klipi "Mos e le për pak" është lansuar në media shqiptare në nëntor të vitit 2008. Muzikën dhe orkestrimin e kësaj kënge e ka bërë Hekuran Krasniqi, tekstin Granit Gashi ndërsa klipi i këngës është realizuar nga produksioni Video Art - Gjilan.

Anëtarët e Jurisë ishin: Bujar Kapexhiu, Eno Milkani, Anila Zajmi, Anila Bisha dhe Ervin Kulluri.


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Komente 0