Më mbaj mend (për 1 muaj)

Newporn
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: hip-hop

Newporn është grup artistësh i njohur. Viagra dhe Singullar krijuan një grup të quajtur New Porn me repin e tyre ndryshe nga të gjithë reperët shqipëtarë, po arritin sukses të lartë në showbizin Kosovar. Bashkpunimet e sukseshme të tyre si p.sh me Rrezarta shkurta-n dhe Lyrical Son bënë që ata të bëjnë famë në Kosovë.

Më datë 9 Prill 2009, Newporn publikojnë videoklipin "Merlin Porno". Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 27 Qershor 2010, Newporn publikojnë videoklipin "Shihem Prap", në bashkëpunim me Lyrical Son. Me këtë këngë, Newporn marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Në vitin 2010, Newporn publikojnë albumin "Newporn".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  2lines  

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i labelit

BabastarsKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet