Newporn
Newporn
Newporn
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Newporn është grup artistësh i njohur. Viagra dhe Singullar krijuan një grup të quajtur New Porn me repin e tyre ndryshe nga të gjithë reperët shqipëtarë, po arritin sukses të lartë në showbizin Kosovar. Bashkpunimet e sukseshme të tyre si p.sh me Rrezarta shkurta-n dhe Lyrical Son bënë që ata të bëjnë famë në Kosovë.

Më datë 9 Prill 2009, Newporn publikojnë videoklipin "Merlin Porno". Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 27 Qershor 2010, Newporn publikojnë videoklipin "Shihem Prap", në bashkëpunim me Lyrical Son. Me këtë këngë, Newporn marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 27 Dhjetor 2009, Newporn publikojnë videoklipin "S'ki Shmek", në bashkëpunim me Rezarta Shkurtën. Muzika e këngës u punua nga Big Bang (Arbër Gjikolli). Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në vitin 2010, Newporn publikojnë albumin "Newporn".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: 2lines 2lines  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0