Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Nexhat Osmani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  201
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Nexhat Osmani është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. I lindur ne nje fshat, i cili ben pjese ne fshatrat perparimtare te Kosoves, pra Mushtishti, qe aty filloi hapat e pare te ngjitjes ne skene. Nexhati si krah te djathte per fillimet e karrieres se tij e ka pasur motren, pre Remzien, me te cilen kane korrur nje sukses te madh. Ka edituar nje numer te madh kengesh, disa prej te cilave jane te perfshira ne tre albumet e tij. Fillet e tij ne muzike shenohen ne vitin 1993, me disa kenge te cilat nuk p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

11 🔥🔥

Vëllai i

Remzie Osmanit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareHajde Merre Zemrën (2016)

Merre Zemrën Time (2015)

Gjerdani I Dashurise (2013)

Embelsira (2012)

Kafe Muhabet (2011)

Qaj Moj Zemer (2011)

çka Shkoj Dje (2010)

Hileqare (2009)

Jeton Dashuria Jone (2008)

Sa T'kushton Fjala Te Dua (2008)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

5
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Trix (Veli Sahiti)

Skivi

BimBimma

B-Genius

Lyric Master

Armend Rexhepagiqi

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Blero

Sabri Fejzullahu

Tags: Nexhat Osmani, Nexhati, Negjat Osmani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet