Audio

Top 200

Nexhat Osmani - Dhe Ne Vdeksha


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  18

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Qaj Moj Zemer"
Fatin tim me ty e lidha,pa te njohur mir,
mi le peng shum deshira,me the Lamtumir,
paske pas ti zemer hekur,e s'te njoha dot,
çdo kujtim te zemres time po e laj me lot.

Me vjen keq qe nuk te njoha pak vite em parë
me genjeshtra e premtime,me mashtrove vajz,
paske pas ti zemren hekur,e s'te njoha dot
çdo kujtim te zemres time po e laj me lot,me lot,me lot.

Ref:

Dhe ne vdeksha,do la amanet
trupin te ma digjni,t'ma hidhni ne det
te mos kesh nje shenj ku te me kerkosh
as kenget e mia s'ke drejt ti ndegjosh,
te mos kesh nje shenj ku te me kerkosh
as kenget e mia s'ke drejt ti ndegjosh.

Perseritet edhe 1x nga fillimi....


Ky tekst u dërgua nga Lina Kumanova
Më Shumë Këngë Nga Nexhat Osmani:

Më Shumë...