Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhat Suma

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Nexhat Suma është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Këndon kryesisht muzikën e mirëfilltë popullore, por që ka provuar edhe atë zbavitëse dhe ka pasur shumë sukses. Ai është i lindur më 11 gusht të vitit 1962 në Shkup, vjen nga një familje artdashësish që merren ndër vite me muzikë dhe interesimi i tij për muzikë ka nisur shumë herët që në fëmijëri, fillimisht në programet muzikore në shkollë pastaj i angazhuar edhe në shoqëritë kulturore artistike Emin Duraku dhe Ibe Palikuqi. Incizimet e këngëve...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Valon Sumës

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Nexhat Suma

Komente 0