Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Nexhat Vitia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Nexhat Vitia është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Ai eshte i njohur si kengetar dhe si grupi Xhavit & Nexhat Vitija, ku prej vitit 89-90 kendon me vllaun Xhavitin, ku kane edhe disa kenge te tyre si; Shyt Marecin, Anton Qeten, kenge Gyrbeti, etj. Në vitin 2015, Xhavit Vitia & Nexhat Vitia publikojnë albumin "Isuf Aga". Në vitin 2018, Xhavit Vitia & Nexhat Vitia publikojnë albumin "Deshmoret E Gollakut"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDeshmoret E Gollakut (2018)

Isuf Aga (2015)

Zemra E Dukagjinit


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Hysen Smajli

Luan Krasniqi

Samir Aliu

Afrim Uka

Astrit Bejta

Arben Bytyqi

Adriatik Lota

Fatmir Hoxha

Prince Double H

Hamez Llapqeva

Tags: Nexhat Vitia


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet