Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhip Xhaferi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Nexhip Xhaferi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Nexhip Xhaferi është një nga vëllezërit Xhaferi, nga Kosova, qyteti i Lipjanit. Rrjedh nga një familje fisnike e të ndershme. Nexhipi po qysh nga femiria ka qenë i prirë për këngë dhe art. Nexhipi ka vijuar shkollën fillore ne Gjermani, kurse në Suedi ka perfunduar gjimnazin dhe shkollën e artit (Teatrit) dhe është marr me muzikën, klaviatur, kenge dha ka pasur nje album të tij. Ku edhe vet Nexhipi bragtis muziken dhe i kthehet islamit dhe i bash...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Murtez Xhaferi

Avdush Krosa

Riad Sulimani

Gazmend Hyda

Naim Qukiqi

Sedat Beqiri

Bajram Selimi

Amar Ismaili

Orhan Regjepi

Shpend Limani

Tags: Nexhip Xhaferi


Komente mbi këtë artist