Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  5
 • Emri i Vërtetë:
 • Nexhmi Mehmeti
 • Vendlindja:
 • Graçanicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 70 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Nexhmi Mehmeti (Nexhi) është një këngëtar i njohur. Ai eshte vellai i kengetares Ganimete Jashanica dhe djali i dajes se Naim Krasniqit. Nexhmi Mehmeti eshte i martuar dhe ka nje djale, Drenin dhe jeton ne Prishtine. Ka bashkepunime me Naim Krasniqin, Edona Llalloshin, Leonora Jakupin, Adelina Tahirin, Fjolla Krasniqin etj. Në Qershor 2002, Nexhmi Mehmeti merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Qenke Molla E Ndaluar". Në Qershor 2003, Nexhmi Mehmeti merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Ganimete Jashanicës

Kushuri i

Naim Krasniqit

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

GT

Met Sadiku

Luli (Lulzim Sadiku)

Kosovar Alija

Niti-Bronx

Albert Zhubi

Morris

Ajet Sinani

Trim Jakupi

Muaad


Tags: Nexhmi Mehmeti, Nexhi

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet