Nexhmi Mehmeti (Nexhi)
Nexhmi Mehmeti (Nexhi)
Nexhmi Mehmeti (Nexhi)
  • Emri i Vërtetë:
  • Nexhmi Mehmeti:
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Nexhmi Mehmeti (Nexhi) është këngëtar i njohur. Ai eshte vellai i kengetares Ganimete Jashanica dhe djali i dajes se Naim Krasniqit. Nexhmi Mehmeti eshte i martuar dhe ka nje djale, Drenin dhe jeton ne Prishtine. Ka bashkepunime me Naim Krasniqin, Edona Llalloshin, Leonora Jakupin, Adelina Tahirin, Fjolla Krasniqin etj.

Në Qershor 2002, Nexhmi Mehmeti merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Qenke Molla E Ndaluar".

Në Qershor 2003, Nexhmi Mehmeti merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te Mbaj Per Jete".

Më datë 28 Shkurt 2013, RTV21 Stars publikon videoklipin "Vendi Im".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 4