Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Nexhmi Mehmeti - Dal Të Pres Te Shatërvani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Dhe kur dielli puth qytetin
Dal të pres të shatërvani.
Më buzqesh me buzë të zjarrtë
Se në shpirt më dogji xhani.
Po të pres pëllumb i bukur
N’kraht e tua, n’ëndrrat e mia.
Vallë si qenka dashunia
Më e fshehtë se fshehtësia
Oh, oh, oh.
T’ëndërroj natë për natë
O shpirt, o xhan
T’ëndërroj natë për natë
E s’të kam pranë.
Hape zemrën shpirt
Se më mbyti malli.
Kam dy fjalë i ruaj për ty
Do ta puth buzën e zjarrtë
Do t’i puth dy sytë e zi.
Dhe kur…
T’ëndërroj…


Nexhmi Mehmeti - Dal Të Pres Te Shatërvani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dal Të Pres Te Shatërvani".
3. Video është e këngës "Dal Të Pres Te Shatërvani", por nuk këndohet nga Nexhmi Mehmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nexhmi Mehmeti (Nexhi):


Komente 0