Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nickelback

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Nickelback është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Nickelback është grup roku kanadez, i formuar nga Chad Kroeger, Mike Kroeger, Ryan Peake dhe Brandon Kroeger në vitin 1995. Grupi Nickelback luan dhe llojet e muzikës pop, country, hard rock dhe post-grunge. Grupi Nickelback është njëra nder grupet më të suksesshme kanadeze, ka arritur të shes mbi 30 milion materiale në të gjithë botën. Deri më tani ka 7 albume : "Hesher" i vitit 1996 me 7 kënge, "Curb" me 12 kenge, gjithashtu i vitit 1996...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Nickelback, Nickleback

Komente 0