Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Nicki Minaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  108
 • Emri i Vërtetë:
 • Onika Tanya Maraj
 • Vendlindja:
 • Saint James 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Nicki Minaj është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Onika Tanya Maraj ose e njohur si Nicki Minaj (shqiptuar: Nik-ki Mënaazh), është këngëtare e hip hop dhe R&B e cila u bë e njohur duke qënë pjesë e grupit të njohur repper Young Money. Ajo u transferua në Queens zonë në New York City, që fëmijë dhe u diplomua nga LaGuardia High School në vitin 2003. Minaj ka filluar karrierën e saj muzikore në vitin 2007, pasi ajo lëshoi përmbledhjen muzikore të saj të parë Playtime Is Over. Përmbledhja e këng...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

7 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Miranda Lambert

Kelly Clarkson

Ciara

Lana Del Rey

Christina Aguilera

Keri Hilson

Christina Perri

Shontelle

Nicole Scherzinger

Britney Spears

Tags: Nicki Minaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet