Më mbaj mend (për 1 muaj)

Night Rappers - Shoku Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

eshte shum veshtir te tregosh nje rrefim te lidhur qe fol keq per ty,kembet me jan dridhur...rrugen e vdekjes ke pas shum motive te lidhesh me ngjarjet e e jetes.
Ishim shok te ngushte dhe kurr sjemi share. Me fol dikush keq per ty ne ven e kisha vrare, por orientimi yt mu shum keq me pikelloj ia fillove me ngre dhe the askujt mos i trego.
Un ty ta bera se te kisha shok te mir kurse ty per mu folshe qka zi e ma zi keshtu qe shoqria jon ne temel u shkaterua un isha hij ne or por dash ty per te harruar.
nuk ishte kualitet sa te ishim ne shok sepse guximi yt me vdes mua fare nuk me ka hij ne koke ty e pranove motivin e se keqes prej neve u largove dhe ia hjeke vitet vetes.
po te ishim ata shok do te ishim pak me ndryshe do te hetaja si zotri e mos me hidh neper qyshe por askush ne te askujt nuk mund te perzihet kurse gabimi yt fatal ne bot te familjes tende do te vije

ref:veq per ty e zgjedha ket melodi
edhe pse ty nje dit i mbylle ata sy
tani pushon trupi se prej ne lind vdekja
s'pergjigjet askush per ty se nuk esht e verteta.

shoqeria yte e re ishte shum e mir per ty qe ne rruge kur me shihnin donin me me shkrel me sy por shoket e vjeter ishin teper te pikelluar qe u rritem ne nje shtrat tash krejt e ke haruar .
po nga jeta jote e re qe si duket kishe kualitet per te bere edhe hime arrita shum kapacitet mendjemadh i leckosur tere kohem me ata ke kaluar deri sa ishte me familjen asnjeri ma i madh te ka munguar .
po i gelltit fjalet e rrugeve qe ty po ti thone kur pe vnon exasdi ne gju aske po e duron haraci dhe vrasjet tu kan bere profesion kur te pash te hajnia menjeher ty po vrapon.
po vrapon pas policia me gjith axhen e me mue cdo polic te shtin ne dor shqiprtar ose i huaje turperove familin po ashtu edhe neve kur na thojn se e ki shokin po me dalin mend prej kreje por ishe shum mendjeleht dhe tash shum je pikelluare e ke nifar stresi me te kaluaren po te afruar.
Eshte shum veshtir qe te ... edhe pse u bajte veshur...

ref:(2X) veq per ty e zgjedha ket melodi
edhe pse ty nje dit i mbylle ata sy
tani pushon trupi se prej ne lind vdekja
s'pergjigjet askush per ty se nuk esht e verteta.

shkaku i humbjes tende ishte droga ne realitet tash ti ne cdo gazete je bo kuriozitet sepse hyre ne borxh deri ne fyt droge duke pij edhe pse fajde me glupin ty mbylle ata sy.
Se 1000 her te kam thene rruga kur ste ben njeri ,jeto ndoshta 1 vit po shko ne pafundesi e dij qe tere kete e bere me nje mendjelehtesi kurse familjes tende iu shua vlera ne teresi.
ne fillim te lojes ta ka permendur kete ashiqare kurse fjalet e mija i kuptoje si hajgare dhe tu permbyt e mbuloj dhe te afermit e tu i shkrateraj un po mbijetoj dhe te gjith i keshilloj.
sepse keshillat e mija ty shoki nuk i pranojshe shum e doje prishtinen por tani e harove po per mua rendesi esht qe haku te ka dal dhe sa her qe te permendi ia nisin per te shar.

ref: veq per ty e zgjedha ket melodi
edhe pse ty nje dit i mbylle ata sy
tani pushon trupi se per ne lind vdekja
s'pergjigjet askush per ty se nuk esht e verteta.

Ky tekst u dërgua nga Sombra*   d0nn4Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2003


Më Shumë Këngë Nga Night Rappers:


Komente 0


Night Rappers - Shoku Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoku Im".
3. Video është e këngës "Shoku Im", por nuk këndohet nga Night Rappers.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.