Më mbaj mend (për 1 muaj)


Niil-B - Jeta O Prov

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta O Prov".
3. Video është e këngës "Jeta O Prov", por nuk këndohet nga Niil-B.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Niil-B - Jeta O Prov  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

12/06/2010

2010-06-12T19:12:28+00:00Rep1
-Si fmi i vogel lindi me zemer
-luani po shkolla nuk i shojke
-edhe veq probleme bani
-nana vet rrike tu kajt
-ka tre muj tu mos e pa
-se dike a e ka gjall djalin a ja kan vra
-Mangup prej fminis pa e dit tuta qa osht
-s'ka bo me ja prish se kishe shku posht
-me shum shok permas shum net tu nejt pa flejt
-asnjonin tu mos e tradhtu as njoni tu mos e rrejt
-shtir per familje edhe pse djali shum trim
-po anash nuk i la si gjithmon pat vetbesim
-tu bo jeten me heka naper rrug tu bo gjum
-vllaznia tu e lyp ku o se pi mungon shum
-nones i kerkon falje qdo nat n'mendime tu hi
-tu bo sene penale edhe pse hala i ri
-e ajo qe e dojke shum rrall her e takojke
-n'shkoll nuk u shifshin se ky nsholl nuk shkojke

ReF 2x
-Se jeta o veq prov ku probleme ki plot
-nana jem ti mos kaj syt mos ti shoh me lot
-e di merzitesh per mu e veten e ketqson
-po ti do jesh me mu deri diten qe s'jom (ey)

Rep 2

-RRugen si shpi zemren t'musht me sene t'kqija
-ka 24'or n'balec tu e njek policia
-q'do dit n'katastrof xhygjet tu ardh me ren
-edhe burgin e shkeli HOMIE jo nuk u trem
-pi shpis tu e perrcjell tu i thon ruju djali jem
-ki kujdes ka po shkon nona edhe n'onderr tpermen
-e din e lendove po apet e qaf tu dal
-ta fal e ki perkrahjen e saj se t'ka djal
-asaj i dhimes shum besom qe ta din vleren
-per dit e rrejn gjinja...tu i thon Kerrlen e kan therren
-sa her tu fol per mir tu mos lon me hi thell
-t'lutna ruju pi sherrit se si t'hish ma sun del
-PLot probleme plot baba thot e rrita kot
-tasht i boni do vjet ma i qet po nihet sod
-pe din qe sbon problem si at'her se tasht u rrit
-Djalin e keni per zemer ...qa ka dasht ka arrit

ReF 4x
-Se jeta o veq prov ku probleme ki plot
-nana jem ti mos kaj syt mos ti shoh me lot
-e di merzitesh per mu e veten e ketqson
-po ti do jesh me mu deri diten qe s'jom (ey)


Ky tekst u dërgua nga The-traxx
Më Shumë Këngë Nga Niil-B:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet