Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikka
  • Vendlindja:
  • Skenderaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Shkurt 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  310
Këndon kryesisht: pop

Nikka është këngëtare e njohur. Ajo ishte pjesë e grupit "OnRecords" dhe u be e njohur me këngën "Njeri", në bashkëpunim me raperin Getinjo. Kënga u bë HIT dhe mori mbi 4 milion views.

Më datë 15 Mars 2017, Nikka publikon videoklipin "Boll Mo".

Më datë 22 Korrik 2017, Nikka publikon videoklipin "Dashni", në bashkëpunim me Fuego. Pas kësaj kënge, ajo kaloi nga On Records tek kompania e Bleros MishMash Entertainment.

Më datë 8 Tetor 2017, Alex publikon videoklipin "Kthehu Ti (Remake)", në bashkëpunim me Nikka. Muzika e këngës u punua nga Blero, teksti u shkrua nga Blero.

Nikka ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Nina Nona".

Më datë 3 Shtator 2018, Nikka publikon videoklipin "Nina Nona". Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 1 Dhjetor 2018, Nikka publikon videoklipin "Ani Mori Nuse" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës bashkë me Ghulo. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 12 Prill 2019, Nikka publikon videoklipin "Rrena".

Më datë 11 Korrik 2021, Nikka publikon videoklipin "Dashni Haram". Muzika e këngës u punua nga Čekic, Berato & Nikka, ndërsa teksti u shkrua nga Berato & Nikka. Videoklipi u prodhua nga Labia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Čekic.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Ish-Anëtare e labelit

On Records

Anëtare e labelit

Mishmash Entertainment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 1