A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nikolin Gjergji

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Nikolin Gjergji është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1963, Nikolin Gjergji merr pjesë në Festivali I 2-Të Në Rtsh me këngën "Kitara Ime". Në Dhjetor 1964, Nikolin Gjergji merr pjesë në Festivali i 3-të në RTSH me këngën "Sot Jam 20 Vjeç". Në Dhjetor 1964, Nikolin Gjergji merr pjesë në Festivali I 3-Të Në Rtsh me këngën "Margjelo". Në Dhjetor 1965, Nikolin Gjergji merr pjesë në Festivali I 4-Të Në Rtsh me këngën "Mengjes Pastoral". Në Dhjetor 1968, Nikolin Gjergji merr pjesë n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Spiro Katundi

Kristaq Lena

Kastriot Ago

Aranit Kola

Laurin Dezdari

Romeo Zeqollari

Gëzim Shkreli

Sotir Afezolli

Dorian Matlija

Edmond Papa


Tags: Nikolin Gjergji

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019