Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nimon Mushkolaj - Fushave Të Deçanit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Fushave’ Deqanit, rrinim n’ hijem hije
Shuhejm mall zemrash, behej fije fije
Sa kokrra qershi, un per ty i kputa
Te gjitha kujtime, thell n’ zemer i futa

Sa te dua te t'kem pran
Pa as nje zë as nje fjal
Vetem syt e tu
Vetllat hark mi m’ban

( 2 x )

Shtegut kur kalon …
Shpirtin ma pervlon,
Si skam fat me ndejt me ty
qmu pervluan kta dy sy
Ah moj bukuri
(x2)

Nga udha e gurbetit
Tash kur vi ndoj her
Kerkon zemren tende
Zemra ime e mjer

T’ kerkoj te posht fushes
Ngjitem rrends malit
N’en hije kur rrishim
Fushave deqanit

Sa te dua te t'kem pran
Pa as nje zë as nje fjal
Vetem syt e tu
Vetllat hark mi m’ban


Ky tekst u dërgua nga Bujana

Nimon Mushkolaj - Fushave Të Deçanit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fushave Të Deçanit".
3. Video është e këngës "Fushave Të Deçanit", por nuk këndohet nga Nimon Mushkolaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nimon Mushkolaj:


Komente 0