Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nimet Leka - Mahalla E Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Sa her ndonjë kitar apo ndonjë violin
amëlson çdo shikim,
apo nji përqafim
Dhe pa dashje un këndoj dicka prej shpirtit tim...
pa ty asgja ska kuptim
i zbrazt qyteti im..

Ref
Hej moj vajz në një mahall
lind e bashk jena rrit..
or e çast rri tuj t'shikju
ndër shoqe ban shej e drit
Në rrugic të pres me dal
me ti puth dy syt në ball
lumi un që t'kam n'mahall

Jo, s'më duhen netët
me heshtje në k'të Bot
kur un zgjohem si i dehun
pa pi asnji got
Dhe pa dashje un këndoj diçka prej shpirtit tim
pa ty asgja s'ka kuptim
i zbrazt qyteti im...
Nimet Leka
Publikimi: 26/12/2021
Teksti: Nimet Leka
Muzika: Andi Unaza
Orkestrimi: Andi Unaza
Sound Master: Jetmir MehmetiNimet Leka - Mahalla E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mahalla E Vjeter".
3. Video është e këngës "Mahalla E Vjeter", por nuk këndohet nga Nimet Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nimet Leka:


Komente 0