Nisret Krasniqi
Nisret Krasniqi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Rahovec Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Prill 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi

Biografia

BIOGRAFIA: Nisret Krasniqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Është i lindur më 10 Prill 1989 në Rahovec të Kosovës. Kur ai ishte vetëm 5 vjeç, familja e tij emigron në Zvicër ku dhe tash jeton e punon si menaxher i ndërtimit. Është i martuar, baba i dy fëmijëve. Nisret Krasniqi është një këngëtar shumë i talentuar i këngëve me tematikë fetare e sociale, i mirënjohur në mbarë trojet shqiptare dhe diasporë. Ai për herë të parë u prezantua para ndjekësve të tij në vitin 2015 me ilahinë e titulluar “PASANIK...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 4