Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nisret Krasniqi - Pasanik E Fukara Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Ti qe je musliman me sunet e me kurhan
Ti qe je musliman me sunet e me kurhan
Mos harro ti vlla thuaj elhamdulilah thuaj elhamdulila
Mos harro ti vlla thuaj elhamdulila thuaj elhamdulila

Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet

Nga harami largohu prej mekatev pendohu
Nga harami largohu prej mekatev pendohu
Lute zotin pa prites ne gjdo mbremje dhe n'mengjes
ne gjdo mbramje dhe n'mengjes
Lute zotin pa prites ne gjdo mbremje dhe n'mengjes
ne gjdo mbramje dhe n'mengjes

Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet

Lidhu fort per xhami behu shembull ne shoqri
Lidhu fort per xhami behu shembull ne shoqri
keshillohu per te mir behu drrit ne erresir

Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet


Ky tekst u dërgua nga Leotrim M Zekaj

Nisret Krasniqi - Pasanik E Fukara
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pasanik E Fukara".
3. Video është e këngës "Pasanik E Fukara", por nuk këndohet nga Nisret Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nisret Krasniqi:


Komente 0