Nissy
Nissy

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Enis Zenku:
  • Vendlindja:
  • Kërcove Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Korrik 1997
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani

Biografia

BIOGRAFIA: Nissy është një këngëtar. Emri i vertet Enis Zenku dhe jetonte ne qytetin e Kercoves ku ne moshen 5 vjecare humbi babain e vet. Nissy jetoi 3 vjet ne nje fshat ne rrethinen e Kercoves pastaj perseri filloi nje jet te re ne qytet se bashku me nenen e tij. Si fmi i pelqente muzika, merrte pjes neper manifestiem te ndryshme, por ne moshen 16vjecare aj beri te paren rap kenge ne studion e Lavida Loca Record's. Kshtu filloi karieren e tij dhe hyri ne tregun e muzikes shqipt...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0